Aktualności

Podejrzany o kradzież roweru zatrzymany

Data publikacji 04.09.2017

Kilkanaście minut wystarczyło ostrołęckim policjantom na zatrzymanie podejrzanego o kradzież roweru o wartości ponad 2000 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jednoślad po wykonanych czynnościach został zwrócony właścicielowi.

W piątek o godzinie 13:40 dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru z klatki jednego z bloków w Ostrołęce. Właściciel oszacował jednoślad na kwotę ponad 2000 złotych.

Natychmiast we wskazany rejon pojechali policjanci zarówno umundurowani, jak i ,,po cywilnemu”. Dodatkowo komunikat o kradzieży wraz z opisem jednośladu trafił do wszystkich patroli na terenie Ostrołęki oraz powiatu.

 Sprawne działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania już kilkanaście minut później 29 – letniego podejrzanego o te przestępstwo mieszkańca Ostrołęki.

 

Dzięki szybkim działaniom mundurowych właściciel odzyskał swój rower, a 29 – latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. Te przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejny dowód na to, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja. Widząc podejrzaną sytuację nie bądźmy obojętni i poinformujmy o tym policję, która przyjedzie na miejsce i sprawdzi daną sytuację.  

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony