Aktualności

Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 04.09.2017

Policjanci ostrołęckiej komendy pod nadzorem Prokuratora i przy udziale technika kryminalistyki wykonywali czynności na miejscu tragicznego wypadku drogowego do którego doszło w niedzielny poranek na terenie naszego powiatu. Niestety w jego wyniku dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, kierowca auta i trzeci z pasażerów został zabrany do szpitala.

Informacja o zdarzeniu dotarła do dyżurnego ostrołęckich policjantów  kwadrans przed godziną 4 rano. Pierwsze dane zawarte w zgłoszeniu sugerowały, że doszło do bardzo poważnego zdarzenia. W związku z tym na miejsce natychmiast pojechali policjanci z  kilku wydziałów, nadzorujący służbą oraz prokurator.

Według wstępnych ustaleń kierujący oplem 22 - letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc trasą relacji Ostrołęka - Łęg Starościński na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w betonowe ogrodzenie posesji, następnie  w słup trakcji energetycznej, który po uderzeniu złamał się u podstawy. Po zderzeniu auto rozerwało się na dwie części, po czym przednia część pojazdu uderzyła przodem w ogrodzenie posesji znajdujące się kilkanaście metrów dalej, natomiast tylna zatrzymała się na środku jezdni.

W aucie oprócz kierującego podróżowało trzy osoby. Niestety w wyniku wypadku na miejscu zginęły dwie osoby z Warszawy:  35-letnia kobieta i o rok starszy mężczyzna. Natomiast kierujący oraz  28 – letni ostrołęczanin zostali zabrani do szpitala.

Od kierującego autem została pobrana krew do badań, m.in. na zawartość alkoholu w organizmie.

Na miejscu pod nadzorem Prokuratora policjanci z ostrołęckiej ,, drogówki”, wydziału dochodzeniowo -  śledczego oraz wydziału prewencji wykonywali czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku.   

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony