Aktualności

Podejrzany o kradzieże na terenie Ostrołęki zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 25.08.2017

Sprawne działania funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce doprowadziły do zatrzymania 40 – latka podejrzewanego o kradzież. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zdarzenie zostało zgłoszone ostrołęckim policjantom 14 sierpnia bieżącego roku. Dotyczyło one kradzieży karty bankomatowej, którą sprawca na terenie naszego miasta ,,wyrwał” z ręki mężczyźnie.  

Kilka dni później z jednego z mieszkań także  na terenie Ostrołęki zgłoszono kradzież sprzętu RTV, pieniędzy oraz dwóch telefonów komórkowych. 

 

W sprawę włączyli się policjanci ze wszystkich wydziałów  ostrołęckiego komendy. Ich szybkie działania doprowadziły do zatrzymania przez dzielnicowych  w minioną środę 40 – latka podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw.

 Do zatrzymania mężczyzny doszło  w rejonie jednego ze sklepów spożywczych na terenie naszego miasta, mężczyzna miał w swoim organizmie blisko 4 promile alkoholu, został osadzony w policyjnym areszcie.

 

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży i przyznał się do ich popełnienia. Zgodnie z kodeksem karnym te przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Niebawem mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Sprawę dalej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce  prowadzoną  funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo – śledczego ostrołęckiej komendy.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony