Aktualności

Zbliżamy się blisko do 1000 zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – słowa podziękowania kierujemy do wszystkich mieszkańców, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo

Data publikacji 24.08.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września ubiegłego roku. Dzięki programowi MSWiA można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Obecnie aplikacja ta dostępna jest również na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo obecnie podczas nanoszenia zagrożenia możliwe jest, m.in. wprowadzanie krótkiego opisu i dołączanie zdjęć.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Za jej pośrednictwem ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia.

Od początku funkcjonowania nowego narzędzia, jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze otrzymali już 938 zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu.

Liczba zgłoszeń, które otrzymaliśmy za pośrednictwem ,,mapy” jasno wskazuje, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dla ,,naszych” mieszkańców bardzo ważne, a wobec brawury i nieprzestrzegania przepisów z zakresu ruchu drogowego coraz więcej osób mówi stanowcze NIE.

 Do chwili obecnej za pośrednictwem KMZP napłynęło 382 zgłoszenia, które dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości.

Drugim zagadnieniem co do ilości przesłanych zgłoszeń jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, tego rodzaju zgłoszeń otrzymaliśmy 322.

Każdy może skorzystać z Mapy wchodząc na stronę internetową Policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest także  dostępna w mobilnej aplikacji Geoportal Mobile. Użytkownicy pobierając tą aplikację  znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zapewniamy, że każde zgłoszenie jest przez policjantów dokładnie weryfikowane.  Dziękujemy także mieszkańcom za wszystkie otrzymane sygnały, które z pewnością poprawią bezpieczeństwo zarówno na terenie miasta, jak i powiatu.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony