Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą.... podczas zawodów wędkarskich

15 sierpnia ostrowscy policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne w Przyborowiu w związku zawodami wędkarskimi zorganizowanymi przez PZW Koło nr 64 w Ostrowi Mazowieckiej, Urząd Gminy w Wąsewie, Społeczną Strażą Rybacką. Zawody odbyły się w ramach Dożynek w Gminie Wąsewo. Udział ostrowskich policjantów w zawodach związany był z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

15 sierpnia od rana na zbiorniku wodnym w Przyborowiu odbywały się zawody wędkarskie w których udział wzięło ponad 20 osób. Na zwycięzców czekał m.in puchar i cenne nagrody.

Na początku lata w tym miejscu pomimo widocznych tabliczek informujących o zakazie kąpieli doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Trójka młodych osób wjechała samochodem terenowym do zbiornika. Niestety w wyniku tego zdarzenia zginęły dwie młode osoby. W związku z tym ostrowscy policjanci wykorzystując okazję jaką były zawody wędkarskie przygotowali stoisko profilaktyczne dot. bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą. Policjanci przygotowali dla wędkarzy i ich rodzin ulotki z informacją o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze apelowali aby przekazać powyższe informacje swoim dzieciom a także wnukom.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony