Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne spotkania z młodzieżą

Wczoraj ostrowski policjant i przedstawicielka PSSE odwiedzili młodzież odpoczywająca w ośrodku wypoczynkowym Nadrzecze w Broku. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

To już kolejne spotkanie ostrowskich policjantów z młodzieżą odpoczywającą na terenie naszego powiatu. Tym razem funkcjonariusz i przedstawicielka PSSE odwiedzili dzieci spędzające w ośrodku wypoczynkowym Nadrzecze w Broku. Podczas spotkania funkcjonariusz rozmawiał z młodzieżą o bezpieczenym poruszaniu się po jezdni oraz gdzie można bezpiecznie się kąpać. Policjant omówił również jak obronić się przed atakiem psa oraz bezpiecznym zachowaniu w kontakcie z obcymi osobami. Na zakończenie funkcjonariusz przestrzegł przed cyberprzemocą oraz w jakich sytuacjach należy korzystać z nr alarmowych 112 i 997.

Przedstawicielka PSSE omówiła zagrożenia wynikające z ukąszenia przez kleszcza a także o konsekwencjach zdrowotnych spożycia nieumytych leśnych owoców. Ponadto rozmawiano z dziećmi jak bezpiecznie korzystać ze słońca aby nie skończyło się to poparzeniem.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska


 

Powrót na górę strony