Aktualności

Wizyty ostrowskich policjantów w szkołach w związku z Mazowieckim Tygodniem Bezpieczeństwa

Data publikacji 10.05.2024

Ostrowscy policjanci zajmujący się profilaktyką odwiedzali w tym tygodniu uczniów szkół w związku z Mazowieckim Tygodniem Bezpieczeństwa, a rozmów z młodzieżą o bezpiecznych zachowaniach nigdy za wiele.

Każda okazja jest dobra aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o tym jak unikać niebezpiecznych sytuacji zarówno w domu jak i poza nim. Ostrowscy policjanci zajmujący się profilaktyką skorzystali z zaproszeń dyrekcji szkół i odwiedzali w tym tygodniu uczniów placówek oświatowych w powiecie aby rozmawiać o bezpiecznych zachowaniach. Policjanci poruszali m.in zasady bezpieczeństwa w internecie, w kontaktach z obcymi osobami oraz zasady ruchu drogowego dla pieszych/rowerzystów. Ze starszymi uczniami policjanci omawiali odpowiedzialność karną nieletnich. W części spotkań uczestniczył również przewodnik z psem Jasonem. Policjant opowiadał dzieciom na czym polega jego służba oraz jakie zadania wykonuje "czworonożny funkcjonariusz". Najmłodsi mieli również okazję poćwiczyć "bezpieczne przechodzenie przez jezdnię" dzięki pomocy dydaktycznej jakim jest miasteczko ruchu drogowego.

W ramach obchodzonego Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa policjanci odwiedzili szkoły podstawowe w Jelonkach, Komorowie i Szulborzu Wielkim.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony