Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z dziećmi w MDK

Wczoraj ostrowski policjant i przedstawicielka PSSE odwiedzili dzieci biorące udział w półkoloniach organizowanych w MDK. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Ostrowscy policjanci podczas trwających wakacji spotykają się z dziećmi odpoczywającymi na zorganizowanych przez różne instytucje półkoloniach. Tym razem funkcjonariusz i przedstawicielka PSSE odwiedzili dzieci spędzające kreatywnie czas na półkoloniach w MDK. Podczas spotkania przedstawicielka PSSE omówiła zagrożenia wynikające z ukąszenia przez kleszcza a także o konsekwencjach zdrowotnych spożycia nieumytych leśnych owoców. Ponadto rozmawiano z dziećmi jak bezpiecznie korzystać ze słońca aby nie skończyło się to poparzeniem.

Drugą część spotkania poprowadził ostrowskich funkcjonariusz który rozmawiał z dziećmi o bezpieczenym poruszaniu się po jezdni oraz gdzie można bezpiecznie kąpać się. Policjant omówił również jak obronić się przed atakiem psa oraz bezpiecznym zachowaniu w kontakcie z obcymi osobami. Na zakończenie funkcjonariusz przypomniał dzieciom w jakich sytuacjach należy korzystać z nr alarmowych 112 i 997.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony