Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą .....w Przyborowiu

W miniony piątek ostrowscy policjanci przeprowadzili akcję na zbiornikach wodnych w Przyborowiu w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" nad którą Patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

Podczas piątkowych działań sprawdzano oznakowania informujące o zakazie kąpieli na zbiornikach wodnych w Przyborowiu. W okresie letnim młodzież często spędza czas nad różnego rodzaju sztucznymi zbiornikami wodnymi. Wśród tych osób są okoliczni mieszkańcy oraz osoby przyjezdne. W tych miejscach dochodzi często do kąpieli pomimo widocznych tabliczek informujących o zakazie kąpieli.

Ostrowscy policjanci co roku prowadzą kontrole miejsc gdzie znajdują się zbiorniki wodne nad którymi mogą przebywać osoby. Tego typu kontrole policjantów mają na celu zapobieganie przypadkom utonięć podczas kąpieli w miejscach zakazanych. W tym roku do działań ostrowscy policjanci zaprosili przedstawicieli Koła Wędkarskiego PZw nr 34 w Komorowie i Społecznej Straży Rybackiej. Podczas działań sprawdzali czy tabliczki informujące o zakazie kąpieli są czytelne oraz umieszczone w widocznym miejscu. Podczas kontroli zbiorników w celu zwiększenia świadomości osób przebywających nad zbiornikami wodnymi w Przyborowiu umieszczono dodatkowe tabliczki informujące o zakazie kąpieli.

 

st.sierż Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony