Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny senior w Parafii

Ostrowscy policjanci prowadzą spotkania z seniorami na temat oszustw metodą na policjanta, wnuczka. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Wczoraj ostrowski policjant spotkał się z seniorami w Sali Parafialnej Kościoła pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Bezpieczny senior w Parafii".

W trakcie spotkania omówiono metody i działania oszustów metodami m.in.: na policjanta, wnuczka, pracownika elektrowni, hydraulika, pracownika opieki społecznej oraz weterynarii. Ponadto przestrzegano osoby starsze aby nie podpisywały umów np. na dostawę energii elektrycznej oraz usług teleinformatycznych itp. w pośpiechu i bez konsultacji z członkami rodziny. Podczas spotkania wykorzystano prezentację multimedialną pt. „Oszustwo na Policjanta - analiza przypadków z terenu miasta Ostrów Mazowiecka”, ponadto wykorzystano filmy edukacyjne pn. „Nie daj się złowić na wnuczka”, „Policja ostrzega nie daj się oszukać metodą na Policjanta”, „Policja ostrzega nie daj się oszukać metodą na wnuczka”.

Podczas spotkania seniorze czynnie uczestniczyli zadając wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa osób starszych.

Na koniec zaapelowano wspólnie z księdzem dziekanem do seniorów o przekazanie nabytych informacji podczas spotkania osobom najbliższym oraz znajomym kolegom i koleżankom.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony