Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami powiatu ostrowskiego

Ostrowscy policjanci również podczas wakacji spotykają się i zapraszają do komendy najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowskiego.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili dzieci z Przedszkola "Żółty Słonik". Podczas spotkania Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska rozmawiała z przedszkolakami o bezpiecznym poruszaniu się po jezdni pieszych i rowerzystów. Ponadto funkcjonariusze omówili bezpieczeństwo podczas zabawy na różnego rodzaju placach przy blokach i podwórkach oraz jak bronić się przed atakiem agresywnego psa. Na zakończenie każde dziecko miało okazję zobaczyć wnętrze radiowozu oraz włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe.

Tego samego dnia siedzibę ostrowskich funkcjonariuszy odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z sierż. Sylwestrem Wyrzykowskim i Andim. Przewodnik psa opowiedział dzieciom na czym polega służba Andiego oraz przedstawił podstawowe umiejętności Andiego. Na zakończenie tej części dzieci mogły bez obaw podejść i pogłaskać Andiego. Następnie dzieci odwiedziły stanowisko kierowania gdzie dowiedziały się na czym polega służba Dyżurnego i jego Zastępcy oraz kiedy należy używać numerów alarmowych 112 i 997. Na zakończenie wizyty dzieci spotkały się z Ostrowskim Liskiem oraz poznały podstawy daktyloskopii poprzez zdjęcie odcisków palców. Podczas wizyty funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi m.in o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony