Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacje z profilaktyką

Bezpieczna kąpiel tylko w miejscach będących pod nadzorem ratownika, bezpieczny pieszy i rowerzysta na drodze to tylko część zagadnień poruszanych przez policjantów spotykających się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na terenie powiatu ostrowskiego. Spotkania odbywają się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” objętej patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Wraz z rozpoczęciem wakacji ostrowscy policjanci prowadzą spotkania z dzieci i młodzieżą na temat zagrożeń czyhających podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze omawiają bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą i oraz podczas wyjazdów. Zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze oraz na zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Podczas spotkania wykorzystano walizkę profilaktyczną oraz narko i alkogoogle.W spotkaniach uczestniczą też przedstawicielki PSSE w Ostrowi Mazowieckiej które rozmawiają o zatruciach pokarmowych, chorobach odzwierzęcych oraz bezpiecznym korzystaniu ze słońca.

Ostatnio funkcjonariusze spotkali się z harcerzami odpoczywającymi na obozie zorganizowanym w Nowej Osuchowej przez Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego.

Spotkania odbyły się w ramach akcji   „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony