Aktualności

Funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim

Data publikacji 01.12.2016

Od 20 września mieszkańcy powiatu ostrowskiego mogą wpływać na bezpieczeństwo za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Do 30 listopada ostrowscy Policjanci odnotowali 169 zgłoszeń, 28 potwierdzono. Pojawiły się 3 nowe zgłoszenia.
Wśród zgłoszeń najczęściej występuje przekroczenie dopuszczalnej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowe parkowanie.
Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, powiatowej lub miejskiej. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, że z mapy należy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.


st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony