Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z dziećmi podczas wakacji

Ostrowscy policjanci prowadzą spotkania z dziećmi odpoczywającymi na półkoloniach i koloniach organizowanych na terenie naszego powiatu. Spotkania odbywają się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" nad którą Patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

Okres wakacyjny to czas intensywnej pracy dla ostrowskich policjantów z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi odpoczywającymi na półkoloniach i koloniach organizowanych na terenie powiatu ostrowskiego.

Podczas spotkania policjant rozmawiał o bezpieczeństwie podczas kąpieli nad rzeką, jeziorem czy morzem. Funkcjonariusz omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych oraz rowerzystów. Policjant przypomniał o obowiązku używania odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Dodatkowo funkcjonariusz omówił postępowanie w przypadku kontaktu z obcymi osobami, jak bronić się przed atakiem psa oraz kiedy należy używać numerów alarmowych. Z opiekunami policjant rozmawiał o zagrożeniach wynikających z zażywania przez dzieci i młodzież narkotyków i dopalaczy. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawicielki PSSE w Ostrowi Mazowieckiej które omówiły zagrożenia związane z zatruciami pokarmowymi oraz na temat bezpiecznego opalania.

Spotkania odbyły się 29 czerwca w OW Nadrzecze, OW Rzemieślnik i OW Noe w Broku.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony