Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga kieszonkowcy na targowisku miejskim.

Uwaga Kieszonkowcy! pod takim hasłem ostrowscy policjanci przeprowadzili dziś akcję informacyjną na targowisku miejskim. Wręczając ulotki funkcjonariusze przestrzegali, jak ustrzec się przed kradzieżą. Akcję przeprowadzono w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Każdy poniedziałek targowisko miejskie przyciąga tłumy sprzedających i kupujących. Zabiegani podczas zakupów ułatwiamy zadanie kieszonkowcom, którzy wykorzystują nasze roztargnienie i pośpiech. Wtedy najłatwiej możemy paść łupem kieszonkowca.

W związku z tym ostrowscy policjanci wspólnie ze Strażnikiem Miejskim przeprowadzili dziś na targowisku miejskim akcję informacyjną. Wręczając ulotki przestrzegali, jak ustrzec się przed kradzieżą. Głównym miejscem działania kieszonkowców jest ostrowskie targowisko miejskie, gdzie ich łupem padają gównie portfele z pieniędzmi i dokumentami.

Policjanci apelowali, aby podczas robienia zakupów pilnować torebek i portfeli. Prosili, aby Panie trzymały torebki zasunięte w zasięgu wzroku, blisko ciała. Natomiast do Panów apelowali, aby nosili portfele w wewnętrznych kieszeniach odzieży, w natłoku ludzi utrudni to złodziejowi kradzież.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony