Aktualności

Dzień otwarty w ostrowskiej komendzie

Data publikacji 06.06.2023

Dziś w ostrowskiej komendzie było wyjątkowo gwarnie, to za sprawą dzieci i młodzieży odwiedzających jednostkę w ramach zorganizowanego Dnia Otwartego.

Przed południe należało do przedszkolaków. Wizyta rozpoczęła się od Stanowiska Dowodzenia potocznie nazywanego "dyżurką". Tam najmłodsi mieszkańcy powiatu ostrowskiego zobaczyli na czym polega służba dyżurnego i jego zastępcy oraz w jakich sytuacjach należy korzystać z nr alarmowego 112. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym w świetlicy ostrowskiej komendy. Policjanci z Zespołu ds.Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji w związku z coroczną akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" i "Bezpiecznych wakacji". Dzieci otrzymały pamiątkowe pieczątki. Na spotkanie z nimi przyszedł również Ostrowski Lisek, każde dziecko otrzymało naklejkę z jego wizerunkiem. Ciekawostką była również dla dzieci możliwość przekonania się czym zajmuje się daktyloskopia, poprzez własnoręczne zdjęcie odbitek linii papilarnych.

Po południe było zarezerwowane dla młodzieży gdy próg komendy przekroczyli uczniowie klas mundurowych z ZS Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Uczniowie mieli okazję przymierzyć wyposażenie wykorzystywane przez policjantów podczas zabezpieczenia imprez masowych oraz poznać etapy rekrutacji do służby. Na zakończenie młodsi mieli okazję zobaczyć radiowóz od środka oraz włączyć sygnały uprzywilejowania.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony