Aktualności

Mazowieccy policjanci walczyli o tytuł „Policjanta Służby Kryminalnej roku 2023”, ostrowscy kryminalni zajęli 2 miejsce na podium

Data publikacji 25.05.2023

Policyjne drużyny reprezentujące komendy powiatowe i miejskie mazowieckiego garnizonu Policji rywalizowały w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej roku 2023”. Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Drużyna KPP z Sokołowa Podlaskiego będzie reprezentować mazowiecki garnizon Policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Szkole Policji w Pile.

Najpierw okazali się najlepszymi policjantami pionu kryminalnego w jednostkach, w których pracują, a następnie w eliminacjach wojewódzkich konkursu pokazali, że ich wiedza i umiejętności wykraczają ponad te przeciętne. Eliminacje na szczeblu wojewódzkim odbyły się w KWP zs. w Radomiu. Każdą drużynę reprezentowali policjanci dochodzeniowo-śledczy, policjanci operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki oraz policjanci sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. W sumie w konkursie wystartowało 112 policjantów z 28 jednostek, których przywitał insp. Piotr Janik, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Eliminacje były podzielone na kilka etapów. Funkcjonariusze rozwiązali test wiedzy, sprawdzano ich umiejętności strzeleckie oraz to, jak udzielają pierwszej pomocy. Zakończenie wszystkich konkurencji i podsumowanie przez komisję konkursową punktacji pozwoliło wyłonić zwycięzców, którzy przystąpią do konkursu na szczeblu ogólnopolskim reprezentując tym samym służby kryminalne garnizonu mazowieckiego.

Na podium stanęły:

1. Pierwsze miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim

2. Drugie miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej

3. Trzecie miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie

 

Indywidualnie policjanci zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:

 

Policjant dochodzeniowo-śledczy:

1. KPP Sokołów Podlaski - podkom. Tomasz Ślepowroński

2. KPP Gostynin - asp. Izabela Trepto

3. KMP Płock - mł. asp. Malwina Piotrowska

 

Policjant operacyjno-rozpoznawczy:

1. policjant reprezentujący KPP Lipsko

2. policjant reprezentujący KPP Grójec

3. policjant reprezentujący KPP Ostrów Mazowiecka

 

Policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą:

1. KPP Ostrów Mazowiecka - mł. asp. Magdalena Dobosz

2. KPP Ciechanów - podkom. Emilia Zdunek

3. KPP Pułtusk - podkom. Edyta Mituska-Kisiel

 

Technik kryminalistyki:

1. KPP Węgrów – asp. Paweł Wrzeszcz

2. KPP Ostrów Mazowiecka - asp. szt. Adam Wareszczuk

3. KPP Sokołów Podlaski - asp. szt. Sylwester Głuchowski

 

Drużyna KPP z Sokołowa Podlaskiego będzie reprezentować mazowiecki garnizon Policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Szkole Policji w Pile.

Więcej zdjęc na stronie https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/aktualnosci/aktualnosci/80646,Mazowieccy-policjanci-walczyli-o-tytul-Policjanta-Sluzby-Kryminalnej-roku-2023.html

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony