Aktualności

Data publikacji 23.05.2023

Właściciele ogrodów wraz z nastaniem wiosny kupują często poprzez internet elementy wyposażenia np w postaci mebli,niestety zbyt duża ufność podczas zakupów mogą doprowadzić do straty pieniędzy.

Słoneczne i coraz cieplejsze wiosenne dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Właściciele ogrodów uzupełniają m.in wyposażenie aby umilić wolny czas który w nich spędzają. Przeważnie dokonują wygodnych zakupów internetowych,niestety te nie zawsze kończą się happyendem.

Wczoraj mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo internetowe. W połowie maja na jednej ze stron internetowych zauważyła ofertę sprzedaży mebli ogrodowych za prawie 1500zł. Kobieta postanowiła je kupić i w tym celu wpłaciła cała kwotę na rachunek bankowy podany w zamówieniu. Tuż po tym kontakt ze sprzedawcą "urwał się" a strona internetowa zniknęła. Kobieta nie otrzymała mebli i zwrotu pieniędzy.

To typowe oszustwa internetowe zgłaszane w ostrowskiej komendzie. Niestety zbyt duża ufność kupujących sprawia, że są "łatwym kąskiem" dla oszustów. Przed planowanym zakupem warto sprawdzić opinie o sprzedawcy aby nie paść jego kolejną ofiarą. Wyjątkowo niska cena w porównaniu do innych ofert również powinna wzbudzić niepokój. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup wybierzmy raczej opcję płatności za pobraniem, wpłata całej kwoty przed otrzymaniem towaru niesie wysokie ryzyko straty pieniędzy, czasu i nerwów.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony