Aktualności

Efekt nadmiernej prędkości i utraty panowania nad autem

Data publikacji 13.05.2023

Młoda mieszkanka powiatu ostrowskiego odczuje jedynie konsekwencje finansowe a nie zdrowotne nadmiernej prędkości która doprowadziła ją do utraty panowania nad autem i dachowaniem.

W piątek po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Dąbrowie w gminie Andrzejewo (trasa Ostrów Mazowiecka - Andrzejewo). Policjanci Ruchu Drogowego na miejscu ustalili, że trzeźwa 22-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego kierując hyundaiem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni straciła panowanie nad autem. Kobieta zjechała do przydrożnego rowu a następnie auto dachowało. Kierująca została przewieziona do szpitala na badania, na szczęście dla niej nie poniesie konsekwencji zdrowotnych a jedynie finansowe, została ukarana mandatem.
 
Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla innych kierowców. Słońce i sucha nawierzchnia jezdni to idealne warunki do jazdy. Niestety jeżeli dodamy do tego nadmierną prędkość i przecenianie własnych umiejętności to efekt może być taki jak na dołączonych zdjęciach. W związku z tym zdarzeniem apelujemy do kierowców o więcej rozwagi podczas jazdy.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony