Aktualności

Rówieśnicy pobili 17-latka, zostali zatrzymani przez małkińskich i nurskich policjantów

Data publikacji 27.04.2023

Agresja niestety jest obecna w życiu realnym i wirtualnym. Młodzi ludzi obserwując świat przyjmują takie rozwiązania jako jedyne słuszne i nie potrafią rozwiązywać swoich nieporozumień z rówieśnikami siłą argumentu lecz używają argumentu siły.

W minionym tygodniu we wtorkowe późne popołudnie dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu 17-letniego chłopaka . Do zdarzenia miało dojść przed klatką bloku w którym mieszka 17-latek na terenie gminy Małkinia Górna. Pobicia miało dokonać dwóch rówieśników chłopaka, jeden z nich był uczniem tej samej klasy co pokrzywdzony. Sprawę prowadzili policjanci z małkińskiego komisariatu. W czwartek 20 kwietnia małkińscy i nurscy policjanci zatrzymali obydwu sprawców na terenie gminy Małkinia Górna. Obaj 17-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszeli zarzuty pobicia do których przyznali się.

Młodzież nie zawsze ma świadomość, że odpowiadają karnie za popełnione czyny w momencie gdy skończą 17 lat a nie dopiero po osiągnięciu pełnoletności.

Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony