Aktualności

Majówka 2023 prewencyjne działania ostrowskich policjantów podczas długiego weekendu

Data publikacji 27.04.2023

Pojutrze rozpocznie się długi majowy weekend. W tym czasie na drogach powiatu ostrowskiego służbę będzie pełniła większa liczba policjantów zarówno prewencji jaki i ruchu drogowego aby te dni minęły bezpiecznie.

Zbliżający się długi weekend będzie okazją do zaplanowania dłuższego wypoczynku. Od 28 kwietnia do 7 maja ostrowscy policjanci będą prowadzić działania prewencyjne pod nazwą "Majówka 2023". Głównym zadaniem policjantów prewencji będzie zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom natomiast ruchu drogowego zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrowskiego. Policjanci z ruchu drogowego będą m.in sprawdzać stan trzeźwości kierujących, reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących, pieszych oraz rowerzystów którzy swoim zachowaniem zagrażają bezpieczeństwu innych na drodze. W każdej sytuacji można zwrócić się do policjantów o pomoc.

W dniach 30 kwietnia i 2 maja w godz. 18:00-22:00 oraz 1 i 3 maja od 8:00-22:00 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ( z wyjątkiem autobusów oraz niektórych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dn. 31 lipca 2007.)

Ze względu na wzmożony ruch na drogach związany z długim majowym weekendem apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych dlatego w trosce o własne zdrowie i życie warto zdjąć nogę z gazu aby bezpiecznie dojechać do celu.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony