Aktualności

Nietrzeźwy zapłacił w sklepie souvenirem przypominającym banknot 200 zł. Został zatrzymany

Data publikacji 16.04.2023

Nietrzeźwy 59-latek zapłacił w sklepie souvenirem przypominającym banknot 200 zł. Gdy mężczyzna jeszcze tego samego dnia wrócił do sklepu, kierowniczka sklepu powiadomiła dyżurnego ostrowskiej komendy o zdarzeniu. Wówczas został on zatrzymany przez policjantów.

W czwartek po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie mającym zapłacić za produkty fałszywymi pieniędzmi w jednym ze sklepów dużej sieci. Na miejscu policjanci ustalili, że 59-latek z powiatu ostrowskiego. Stały klient sklepu podczas przedpołudniowych zakupów, m.in. alkoholu użył souvenira przypominającego banknot 200zł. Sytuacja została zauważona przez obsługę sklepu podczas rozliczania pieniędzy. Dodatkowo całe zdarzenie z udziałem mężczyzny zostało zarejestrowane przez monitoring zainstalowany wewnątrz sklepu. Gdy mężczyzna jeszcze tego samego dnia wrócił do sklepu obsługa powiadomiła dyżurnego ostrowskiej komendy o zdarzeniu. 59-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W piątek, gdy 59-latek wytrzeźwiał, usłyszał zarzut oszustwa, do którego przyznał się. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Autor: mł.asp  Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony