Aktualności

Małkińscy kryminalni zatrzymali 17-latka, który miał na sumieniu kradzieże z włamaniem, kradzież auta, kierowanie tym samochodem w stanie po użyciu alkoholu i bez uprawnień

Data publikacji 07.04.2023

17-latek, poszukiwany przez miejscowy sąd celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, miał na sumieniu kilka przestępstw, w tym m.in kradzieże z włamaniem, kradzież auta i kierowanie tym pojazdem w stanie po użyciu alkoholu bez uprawnień.

W środę przed południem małkińscy kryminalni zatrzymali w Poniatowie (gmina Małkinia Górna) 17-latka z powiatu ostrowskiego. Nastolatek kierował vw lt mając ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie oraz bez wymaganych uprawnień. 17-latek był podejrzany o kradzieże z włamaniem, do których doszło w marcu na terenie gminy Małkinia Górna. Gdy trzeźwiał w areszcie, policjanci kompletowali dokumentację procesową. Wczoraj w ostrowskiej komendzie mężczyzna zgłosił kradzież vw lt z narzędziami, którym kierował 17-latek.

Po zebraniu wszystkich materiałów dowodowych 17-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem do domu oraz budynku gospodarczego gdzie łupem chłopaka padły m.in. narzędzia i laptop, a także usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. Ponadto policjanci przedstawili nastolatkowi zrzut kradzieży vw lt. Niebawem odpowie również przed sądem za kierowanie tym samochodem w stanie po użyciu alkoholu oraz bez uprawnień. Dziś17-latek został przewieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł.asp  Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony