Aktualności

Bezpieczna Wielkanoc

Data publikacji 07.04.2023

Zadbaj o to, aby czas przygotowań, wyjazdów i świętowania upłynął bezpiecznie. Zabezpiecz swoje mienie i zaplanuj podróż tak, aby okres świąt upłynął w przyjemnej atmosferze i bez stresu.

Ostatnie zakupy jeszcze przed nami. Pamiętaj, aby:

Zwracać baczną uwagę na otoczenie i nie nosić przy sobie ważnych dokumentów, cennych przedmiotów i dużych kwot pieniędzy, a jeśli taką masz to nie chowaj jej w jednym miejscu.

Zakupów internetowych dokonywać u rzetelnych sprzedawców, sprawdzać opinie. Nie klikać w podejrzane linki, zachować czujność przy płatnościach on line.

Nie przekazywać w mediach społecznościowych informacji o swoich planach świątecznych. Jeśli jednak chcesz to zrobić, to o tym, jak spędziłeś święta poinformuj dopiero po powrocie do domu.

Przed wyjazdem na święta, ale także w okresie przedświątecznym, w czasie nieobecności dokładnie zamykać okna i drzwi. Nie zapominać o załączeniu alarmu. Nie pozostawiać w domu znacznych kwot pieniędzy, a w razie dłuższej nieobecności rozważyć oddanie na przechowanie wartościowych przedmiotów.

Przed wyjazdem zadbać o stan techniczny samochodu. Zaplanować podróż tak, aby mieć czas na ewentualny odpoczynek i przejazd zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami prędkości.

Kierowca powinien zadbać o swój stan psychofizyczny, być wypoczętym i absolutnie nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, aby podróż minęła bez stresu i wyrzutów sumienia.

Podróżując środkami komunikacji zbiorowej zwracać szczególną uwagę na swoje pieniądze i dokumenty oraz na bagaż. Unikać pustych przedziałów i nie zostawiać swoich rzeczy nawet na chwilę bez opieki.

Stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa zadbasz o to, aby święta minęły spokojnie, rodzinnie, w atmosferze życzliwości i radości, a podróże przebiegały bez nerwów i zawsze kończyły się u zaplanowanego celu.

Czego wszystkim życzą mazowieccy policjanci.

żródło: KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony