Aktualności

Otworzyła link przesłany przez n/n osoby i zamiast zarobić podczas sprzedaży kurtki straciła kilkaset złotych

Data publikacji 03.04.2023

Pomimo naszych apeli i ostrzeżeń kolejna mieszkanka powiatu ostrowskiego został oszukana podczas sprzedaży za pośrednictwem portalu. Kobieta straciła kilkaset złotych.

W piątek późnym popołudniem 38-latka zgłosiła w ostrowskiej komendzie oszustwo internetowe. Mieszkanka powiatu ostrowskiego umieściła na portalu info o sprzedaży kurtki. Następnie kobieta otrzymała wiadomość,że ubranie zostało sprzedane. Oszuści zastosowali standardową metodę. 38-latka otrzymała link, który otworzyła. Następnie kobieta została przekierowana na stronę jej banku gdzie zalogowała się do rachunku. Niestety zamiast otrzymać pieniądze za kurtkę, otrzymała wiadomość, że z jej konta wypłacono kilkaset złotych.

Drodzy mieszkańcy powiatu ostrowskiego niech ta kolejna historia będzie dla was przestrogą. Ponownie przypominamy aby ABSOLUTNIE NIGDY nie otwierać linków przesłanych przez nieznane osoby. Oszuści przesyłają linki do stron przypominających Wasz bank, w rzeczywistości jest to fałszywa strona. W ten sposób instalujecie zdalny pulpit dzięki któremu oszuści widzą hasło i login do Waszych kont bankowych. Wówczas przestępcy korzystają z rachunku jak pełnoprawni właściciele.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony