Aktualności

Parkowanie ciężarówką na obszarze zabudowanym

Data publikacji 31.03.2023

Parkowanie ciężarówek na terenie zabudowanym szczególnie w osiedlowych uliczkach to nie tylko utrudnienie dla mieszkańców ale i łamanie przepisów ruchu drogowego.

W ostatnim czasie do ostrowskiej komendy za pośrednictwem m.in Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło zgłoszenie o zaparkowanej ciężarówce na osiedlowej ul. płk.W.Sztarka. Sprawę prowadzi policjant z Zespołu Wykroczeń ostrowskiej komendy. Tak zaparkowane auto jest utrudnieniem dla mieszkańców i innych kierowców ale i jest naruszeniem prawa o ruchu drogowym.

W związku z powyższym przypominamy kierowcom pojazdów ciężarowych, że zgodnie z art 49 ust 2 pkt 5 Zabrania się postoju: na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami.

Apelujemy do kierowców pojazdów ciężarowych o stosowanie się do tego przepisu.  W przypadku zgłoszenia i potwierdzenia naruszenia w/w przepisu policjanci z ruchu drogowego będą wyciągać konsekwencje prawne wobec kierowców aut.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony