Aktualności

Znajomy poprzez komunikator prosi Cię o pożyczkę za pomocą kodu - systemu płatności mobilnych? Uważaj to może być oszustwo

Data publikacji 20.03.2023

Apelujemy o ostrożność w kontaktach internetowych ze znajomymi, oszuści włamują się na konta i podszywając się pod nich proszą o pożyczkę za pomocą systemu płatności mobilnych.

Mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła wczoraj oszustwo. Przestępcy włamali się na jej konto na portalu społecznościowym. Podszywając się pod nią poprosili o pożyczkę z wykorzystaniem kodu do systemu płatności mobilnych. Niestety na tę prośbę odpowiedziały 3 znajome 45-latki przekazując przestępcom łącznie 4 tyś zł. Pieniądze szybko zostały wypłacone w bankomacie w Sochaczewie.

Apelujemy do mieszkanców powiatu ostrowskiego o większą ostrożność w kontaktach ze znajomymi za pomocą komunikatorów. Niestety przestępcy bez większych problemów pokonują zabezpieczenia i przejmują konta. Sprawcy wysyłają prośby do znajmoych tych osób o pożyczki, głównie poprzez system płatności mobilnych. Jeżeli otrzymacie taką prośbę możecie byc pewni, że to przestępcy w imieniu znajomego próbują was oszukać. Po takiej wiadomości warto zadzwonić do znajomego czy wysyłał taką wiadomość. Taka przezorność uchroni przed stratą pieniędzy.

Sprawę prowadzi wydzial kryminany ostrowskiej komendy.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony