Aktualności

Nietrzeźwa zadzwoniła na nr alarmowy, że chce popełnić samobójstwo, później zaprzeczyła. Za żart zostala ukarana mandatem

Data publikacji 17.03.2023

Nietrzeźwa mieszkanka gminy Małkinia Górna została ukarana przez policjantów mandatem za bezpodstawne wezwanie.

Dziś po godz. 1:00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z nr alarmowego o "kobiecie, która napiła się i chce popełnić samobójstwo". Po ustaleniu lokalizacji telefonu z którego dzwoniła kobieta szybko pojechali tam małkińscy policjanci. Na miejscu tj. w Kiełczewie obecny był mąż zgłaszającej. Przekazał policjantom, że jego żona wyszła z domu wieczorem i nie wie gdzie może być. Mężczyzna domyślał się, że kobieta może być u koleżanki w tej samej miejscowości. Policjanci sprawdzili wspomniany adres, spotkali kobietę przed posesją. W rozmowie z policjantami 44-latka będąca pod wpływem alkoholu zaprzeczyła jakoby planowała zrobić sobie krzywdę. Jednak dodała, że "zadzwoniła na nr alarmowy 112 dla żartu a poza tym to płaci podatki i będzie dzwoniła gdy najdzie ją na to ochota". Za bezpodstawne wezwanie policjanci ukarali 44- latkę mandatem.
 
To drugi przypadek w tym tygodniu gdy policjanci interweniują na bezpodstawne wezwanie. Za każdym razem gdy policjanci stwierdzą, że ich wizyta nie była potrzebna zgłaszający będą ponosić konsekwencje prawne.

mł. asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony