Aktualności

Ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie nie powstrzymało go przed kierowaniem autem, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego

Data publikacji 14.03.2023

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. zł grozi 46-latkowi z powiatu ostrowskiego za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci ruchu drogowego patrolowali teren miasta. Na ul. Parkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego audi. Za kierownicą siedział 46-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny, miał 0,54 promila alkoholu w organizmie, 46-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Niebawem odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwo.
Osoby nietrzeźwe decydujące się na kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
 
Za to przestępstwo grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. zł.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony