Aktualności

Nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się wobec osób stosujących przemoc w rodzinie

Data publikacji 09.03.2023

Ostrowscy policjanci korzystają z prawa do wydawania nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakazu zbliżania się wobec osób stosujących przemoc w rodzinie.

Wczoraj późnym popołudniem ostrowscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszoną awanturą domową. Na miejscu policjanci ustalili, że nietrzeźwy (ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie) 36-latek wszczął awanturę z bratem oraz matką. Mężczyzna używał słów wulgarnych wobec najbliższych oraz groził im pozbawieniem życia. Agresor został przewieziony do ostrowskiej komendy gdzie trzeźwiał. Dziś dzielnicowy zgodnie z przysługującym mu prawem zastosował wobec 36-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na mniej niż 50 metrów na okres 14 dni.

 

Zgodnie z art 66b Kodeksu Wykroczeń Kto nie stosuje się do:

1) wydanego przez Policję, na podstawie art. 15aa ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2021 r. poz. 1882, z późn. zm.), lub Żandarmerię Wojskową, na podstawie art. 18a ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. o Żandarmerii Wojskowej i wojskowych organach porządkowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1214 oraz z 2022 r. poz. 655 i 1488), nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia,
 
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony