Aktualności

Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości? możesz go sprawdzić w recepcji ostrowskiej komendy

Data publikacji 03.03.2023

Jeżeli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, nie ryzykuj kierowaniem autem. W recepcji ostrowskiej komendy dostępne jest urządzenie Promiler, dzięki któremu szybko zweryfikujesz swój stan trzeźwości.

Zanim wsiądziesz za kierownicę auta po wypiciu alkoholu i przekręcisz kluczyk w stacyjce zastanów się jak ta jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na Twoje dalsze życie i innych osób, które przypadkiem pojawią się na drodze. Jeżeli nazajutrz nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości możesz go zbadać na Promilerze w recepcji ostrowskiej komendy. Badanie zajmie tylko chwilę i będziesz pewny czy możesz kierować autem.

Pamiętaj, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony