Aktualności

Nietrzeźwy kierował autem, został zatrzymany przez policjantkę ruchu drogowego

Data publikacji 23.02.2023

Nietrzeźwi kierujący to poważne zagrożenie na drodze dla innych osób, wczoraj kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany na "podwójnym gazie".

Wczoraj po godz. 22:00 patrol ruchu drogowego pełnił służbę m.in na ul. Warszawskiej. Tam policjantka zatrzymała do kontroli drogowej kierującego vw. 45-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało u mężczyzny ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie. Policjantka zatrzymała 45-latkowi prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie niebawem przed Sądem.
 
Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości czyli powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony