Aktualności

Jeden nietrzeźwy drugi bez uprawnień, obydwaj kierujący zatrzymani dziś przez policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 17.02.2023

Trwają ferie zimowe, dzieci i młodzież odpoczywają od szkolnych zajęć. Dla nas jest to czas wzmożonej pracy aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze wszystkim osobom podróżującym na zimowy odpoczynek.

Od poniedziałku trwają ferie zimowe, dzieci i młodzież odpoczywa od szkolnych zajęć. Ostrowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo innych osób korzystających z drogi zatrzymują nietrzeźwych kierujących aby nie doszło do tragedii. Tylko dziś przed godz. 8:00 policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierujących.

W Ostrowi Mazowieckiej na ul. Lubiejewskiej skontrolowali kierującego toyotą 54-letniego mieszkańca pow. węgrowskiego. Mężczyzna miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 54-latkowi prawo jazdy.

Kolejny patrol policjantów ruchu drogowego zatrzymał w Broku na ul. Warszawskiej do kontroli drogowej kierującego toyotą. 34-latek z pow. ostrowskiego miał cofnięte przez Starostę uprawnienia do kierowania autem.

W obydwu przypadkach nieodpowiedzialnych kierujących czeka wizyta w Sądzie.

 

Zgodnie z art. 180a.KK 

Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Taka sama kara grozi za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości - art 178a KK

§  1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony