Aktualności

Zaproponował policjantom łapówkę w zamian za uniknięcie kary za wykroczenie

Data publikacji 10.02.2023

Policjanci z Posterunku Policji w Nurze zatrzymali mężczyznę, który chciał im wręczyć pieniądze, aby uniknąć kary za popełnione wykroczenie.

W poniedziałkowy poranek (6.02) w Szulborzu Wielkim dzielnicowi z nurskiego posterunku czekali przed przejazdem kolejowym z rogatkami na możliwość przejazdu. Tam zauważyli, że mężczyzna pomimo tego, że rogatki są opuszczone i nadawane jest czerwone światło przechodzi pod nimi. Gdy tylko rogatki zostały otwarte pojechali za mężczyzną, jednak ten pomimo wydawanych poleceń przez mundurowych do zatrzymania się, próbował uciec. Policjanci dogonili 53-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. W trakcie legitymowania meżczyzna proponował policjantom aby nie karali go a w zamian otrzymają 1000zł. Policjanci nie zgodzili się na to, a za złożoną obietnicę wręczenia pieniędzy 53-latek został zatrzymany i przewieziony do ostrowskiej komendy gdzie trafił do aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut złożenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony