Aktualności

Żeby ferie dla dzieci z powiatu ostrowskiego były bezpieczne...

Data publikacji 08.02.2023

Ostrowscy i małkińscy policjanci odwiedzają dzieci i młodzież w szkołach podstawowych i średnich aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii zimowych.

Już od poniedziałku dzieci i młodzież z powiatu ostrowskiego rozpoczną 2 tygodniową przerwę w nauce. Ostrowscy i malkińscy policjanci - profilaktycy i dzielnicowi  wykorzystują każdy dzień aby odwiedzić uczniów w szkołach zanim zabrzmią ostatnie dzwonki i ogłoszą rozpoczęcie ferii zimowych. Policjanci i policjantki spotykają się z przedszkolakami, dziećmi ze szkół podstawowych i młodzieżą ze szkół średnich.

Podczas wizyt przypominają dzieciom:

- jak bezpiecznie bawić się na zewnątrz gdy panują zimowe warunki,

- dlaczego i kiedy należy nosić odblaski,

- gdzie bezpiecznie można jeździć na łyżwach i sankach

- w jakich sytuacjach należy używać nr alarmowego 112

- o zachowaniu ostrożności w kontakcie z obcymi osobami oraz bezpańskimi zwierzętami

- o zasadach bezpieczeństwa podczas "surfowania" w sieci oraz zachowaniu ostrożności w kontaktach zawieranych poprzez Internet

Do tej pory odwiedziliśmy dzieci w szkołach podstawowych m.i w Ostrowi Mazowieckiej, Nagoszewie, Dudach, Dybkach, Jelonkach, Broku, Ugniewie, Kiełczewie, Komorowie, Starym Lubiejewie, Zarebach Kościelnych, Starej Ruskołece, Ołdakach - Kolonii, Kaczkowie Starym, Glinie, Orle, Przedszkolu i Szkole w Małkini Górnej oraz młodzież w szkołach średnich m.in w Małkini Górnej.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony