Aktualności

Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne, nietrzeźwe których życie lub zdrowie jest zagrożone przez niskie temperatury panujące na zewnątrz

Data publikacji 31.01.2023

Ponownie apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o niepozostawianie obojętnym wobec osób bezdomnych lub nietrzeźwych które przez przebywanie na zewnątrz w niskich temperaturach narażone są na wychłodzenie.

Wczoraj przed południem policjanci z nurskiego posterunku patrolowali park w Nurze. Tam zauważyli mężczyznę mającego problemy z utrzymaniem równowagi. Od 48-letniego mieszkańca gminy Nur policjanci czuli silną woń alkoholu, mężczyzna miał problemy z poprawnym wysłowieniem się. Z uwagi na jego stan i temperaturę panującą na zewnątrz policjanci zawieźli 48-latka do jego domu gdzie trafił pod opiekę najbliższych.

Ponownie apelujemy aby zwracać uwagę na osoby bezdomne i nietrzeźwe przebywające na zewnątrz w niskich temperaturach. Przebywanie osoby bezdomnej lub nietrzeźwej na zewnątrz gdy termometr wskazuje kilka stopni powyżej 0 może zagrażać ich zdrowiu a nawet życiu. Prosimy aby w takich sytuacjach korzystać z nr alarmowego 112 lub bezpośrednio do dyżurnego 47 704 42 00, jeden telefon może uratować ludzkie życie.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony