Aktualności

Wizyty policjantów u seniorów w związku z kampanią "Świadomy-Czujny-Bezpieczny"

Data publikacji 24.01.2023

Ostrowscy policjanci kontynuują kampanię społeczną KWP zs. w Radomiu pt. "Świadomy-Czujny-Bezpieczny", która w tym miesiącu skierowana jest do seniorów i dotyczy oszustw m.in na policjanta, wnuczka.

Nagły telefon od syna/wnuczka o wypadku/chorobie albo fałszywego policjanta o prowadzonej akcji przeciwko oszustom. To początek gry w jaką próbują wciągnąć seniorów oszuści. Stawką są oszczędności od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Oszuści nie odpuszczają i nadal próbują ukraść seniorom pieniądze. Aby temu zapobiec ostrowscy policjanci w tym miesiącu spotykali się ze starszymi mieszkańcami powiatu aby rozmawiać o metodach stosowanych przez przestępców. Najpopularniejsze to metoda oszustwa na wnuczka, potem były na policjanta, prokuratora a także pracownika banku. Bez względu na osobę za którą podaje się oszust cel jest jeden kradzież jak największej kwoty pieniędzy.

Jeszcze raz przypominamy:

- nie informujemy postronnych osób o prowadzonych działaniach zmierzających do zatrzymania przestępców,

- nie wymagamy przekazania pieniędzy w ramach tych działań

- nie umundurowani policjanci powinni przedstawić się, jeżeli mamy wątpliwości warto zweryfikować ich tożsamość w jednostce Policji w której pracują

O tym jak nie paść ofiarą oszusta, ostrowscy i małkińscy policjanci rozmawiali z seniorami z gminy Andrzejewo, Stary Lubotyń oraz z Ostrowi Mazowieckiej.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony