Aktualności

Wspólne imprezowanie skończyło się pobiciem i zarzutami

Data publikacji 16.01.2023

Wspólnie pili alkohol, potem pobili gospodarza imprezy i zmusili do podania danych do bankowości internetowej, skąd przelali pieniądze na drugie konto, z którego planowali wypłacić pieniądze. Mężczyźni zostali zatrzymani. Jeden z podejrzanych najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W miniony wtorek 24-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił, że dwaj znani mu mężczyźni z którymi u siebie w domu pił alkohol pobili go. Następnie zmusili 24-latka do oddania karty bankomatowej i podania danych do bankowości internetowej. Potem sprawcy przelali z subkonta pieniądze na rachunek, z którego planowali wypłacić pieniądze zabraną 24-latkowi kartą bankomatową. Jeszcze tego samego dnia podejrzani (23 i 27 lat) zostali zatrzymani przez ostrowskich dzielnicowych i policjantów z wydziału prewencji. U 23-latka policjanci znaleźli marihuanę.

Obaj mężczyźni ( mieszkańcy powiatu ostrowskiego) usłyszeli zarzuty rozboju. Ponadto 23-latek odpowie za posiadanie narkotyków. W piątek wobec 23-latka sąd zdecydował o policyjnym dozorze, natomiast 27-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony