Aktualności

Wymarzony telefon nie dotarł mimo wpłaconych pieniędzy

Data publikacji 13.01.2023

Zakupy przez internet to wygodna forma, jeżeli jednak nie postępujemy rozważnie narażamy się na stratę pieniędzy.

Zakupy przez internet to bardzo popularna i wygodna metoda. Nie wymaga wychodzenia z domu, stania w kolejce do kasy i nie ograniczenia w postaci godzin otwarcia sklepu. Jeżeli jednak podczas internetowych zakupów nie postępujemy rozważnie narażamy się na stratę pieniędzy.
Wczoraj 49-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił, że w sklepie internetowym znalazł telefon, który spełniał jego wymagania więc postanowił go kupić. Mężczyzna zdecydował się na wpłatę całej kwoty i cierpliwie czekał na przesyłkę. Jednak ta mimo mijających dni nie nadchodziła. Kontakt ze sprzedawcą urwał się, strona sklepu od kilku dni jest niedostępna, nie otrzymał telefonu i zwrotu wpłaconych pieniędzy prawie 1300zł.
 
To standardowy scenariusz zgłaszanych w ostrowskiej komendzie oszustw podczas internetowych zakupów. Wpłata całej kwoty jeszcze przed otrzymaniem zamówionego produktu a potem wydłużająca się cisza ze strony sprzedawcy. Niestety produkt nie dociera a pieniądze nie wracają na rachunek bankowy.
 
Kolejny już raz przestrzegamy przed tak szybką wpłatą pieniędzy, wybieraj raczej opcje za pobraniem. Jeżeli zdecydujesz się na zakupy w sklepie internetowym, sprawdź opinie o nim wśród innych klientów. Wyjątkowo niska cena również powinna zastanowić czy nie jest to "haczyk rzucony przez oszustów".

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony