Aktualności

Aby pierwszy w tym roku długi świąteczny weekend zakończył się bezpiecznie...

Data publikacji 05.01.2023

Przed nami pierwszy w tym roku długi weekend związany z obchodami Święta Trzech Króli, na drogach może panować większy ruch dlatego apelujemy do kierujących i pieszych o ostrożność.

Jeszcze tylko kilkanaście godzin i ropzpoczniemy pierwszy długi weekend w tym roku związany ze Świętem Trzech Króli. W tym czasie na drogach powiatu ostrowskiego będzie pracowała większa liczba ostrowskich policjantów. Spowodowane jest to organizowanymi w powiecie wydarzeniami w postaci orszaków m.in w Ostrowi Mazowieckiej i Andrzejewie. Wówczas ostrowscy i małkińscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób w nich uczestniczących. W związku z tym apelujmey do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów i innych osób upoważnionych do kierowania ruchem.

Część osób zdecyduje się na wyjazd i spędzenie tego czasu poza domem. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Synoptycy zapowiadają pogorszenie pogody dlatego warto dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, zmniejszyć prędkość a zwiększyć odstęp od innych aut aby nie doszło do zderzenia. Odpowiedzialny za siebie i innych kierowca to taki który nie pije alkoholu jesli planuje podróż. Jedna zła decyzja może przekreślić wszystkie plany na przyszłość. Pieszym natomiast przypominamy o używaniu kamizelek odblaskowych gdy idą poza obszarem zabudowanym lewym poboczem nieoświetlonej jezdni.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony