Aktualności

Podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2022r. w powiecie ostrowskim

Data publikacji 02.01.2023

Właśnie rozpoczął się 7 rok odkąd funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, mieszkańcy powiatu ostrowskiego również z niej korzystają gdy widzą zagrożenia w najbliższym otoczeniu.

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców to główny cel Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Posiadacze komputera z dostępem do internetu mają możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony mogą przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja te sygnały weryfikuje.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2022r. mieszkańcy powiatu ostrowskiego zgłosili 1222 zagrożenia. W 148 przypadkach mieliśmy do czynienia z żartem/pomyłką, 1 zgłoszenie zostało potwierdzone a 454 nie potwierdzono, wyeliminowano 603 natomiast 5 jest w trakcie weryfikacji. Natomiast 11 zgłoszeń zostało przekazanych do realizacji innym instytucjom.

Najczęściej zgłaszane w 2022r. zagrożenia przez mieszkańców powiatu ostrowskiego to m.in :

- niewłaściwa infrastruktura drogowa - 289

- przekraczanie dozwolonej prędkości- 283

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 237

- nieprawidłowe parkowanie - 168


Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony