Aktualności

Błąkała się po ulicy. Pomogli jest ostrowscy policjanci

Data publikacji 16.12.2022

Starsze osoby narażone są na wychłodzenie jeśli przebywają na zewnątrz w ujemnych temperaturach. Wczoraj wieczorem ostrowscy policjanci interweniowali wobec starszej kobiety błąkającej się w mroźny wieczór po ulicy miasta.

Wczoraj wieczorem ostrowscy policjanci patrolowali ulicę Tadeusza Kościuszki. Ich uwagę zwróciła zdezorientowana kobieta. Policjanci postanowili porozmawiać z kobietą. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Kobieta błąkała się po ulicy, nie wiedząc, gdzie jest i po co wyszła. Z uwagi na mroźny wieczór postanowili zabrać ją do komendy. Tam ustalono miejsce zamieszkania 89-latki i telefon do najbliższych. Niestety rodzina seniorki planowała powrót do domu za kilka godzin, dlatego do czasu ich powrotu kobietą zaopiekowała się sąsiadka.

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o zwrócenie większej uwagi na starszych członków rodziny. Niestety, ale takie sytuacje często maja tragiczny koniec. Starsza osoba wychodzi z domu, traci orientację i przy ujemnych temperaturach jej zdrowie, a nawet życie jest poważnie zagrożone. Jeśli w pobliżu nie będzie służb, a przechodnie nie zainteresują się błąkającą się osobą może dojść do tragedii.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony