Aktualności

Spotkania z młodzieżą na temat bezpiecznych zakupów w sieci oraz o kryteriach naboru do służby w Policji

Data publikacji 16.12.2022

Ostrowscy i małkińscy policjanci kontynuują spotkania z młodzieżą w ramach kampanii "Świadomy-Czujny-Bezpieczny" a przedstawicielka ostrowskiej komendy prowadząca sprawy kadrowe wyjaśnia warunki wstąpienia do służby w Policji.

Ostrowscy i małkińscy policjanci przez caly grudzień organizują spotkania zaówno z seniorami jak i młodzieżą na temat bezpiecznych zakupów przez internet. Podczas spotkań omawiają ostrowskie przypadki oszustw aby przestrzec i zapobiec kolejnym. Najczęstszym błędem popełnianym przez osoby sprzedające przez internet jest otwieranie linków przesłanych przez obce osoby, za pomocą którego instalowany jest zdalny pulpit oraz podawanie loginów, haseł i kodów blik. Wtedy sprawcy mają nieograniczone pole do działania. Natomiast wśród kupujących jest zbytnia ufność, że jeżeli wpłacą zaliczkę albo i całą kwotę, to dany towar/produkt z pewnością szybko do nich dotrze. Niestety wówczas kontakt ze sprzedawcą urywa się i pomimo cierpliwego oczekiwania przesyłka nie dociera.

Kolejna część spotkania dotyczyła naboru do służby w Policji. Przedstawicielka ostrowskiej komendy prowadzącą sprawy kadrowe przedstawiła młodzieży wymagania jakie musi spełnić osoba zamierzająca wstąpić w szeregi Policji.

Spotkania na temat kampanii " Świadomy-Czujny-Bezpieczny" zorganizowano m.in w ZS nr 1, ZS Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej oraz ZS w Małkini Górnej natomiast o naborze rozmawiano jeszcze z młodzieżą ZSCKR w Starym Lubiejewie, I LO i ZS w Małkini Górnej.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony