Aktualności

Wizyta dzielnicowej w Klubie Seniora w Broku

Data publikacji 02.12.2022

Dzielnicowi z małkińskiego komisariatu w trosce o bezpieczeństwo starszych mieszkańców odwiedzają ich w klubach seniorach.

Dziś dzielnicowa gm Brok mł.asp Magdalena Wojciechowska-Chaberska odwiedziła klub seniora w Broku działający w GOK. Podczas wizyty policjantka przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, podczas pobytu w domu i na zakupach.
 
Niestety mieszkańcy mniejszych miejscowości często nie zwracają uwagi na zamykanie furtek/bramek do posesji a nawet drzwi wejściowych. Uważają, że w pobliżu mieszkają sąsiedzi i nikt obcy nie wejdzie. Niestety ten fakt wykorzystują złodzieje wchodząc i zabierając pieniądze lub wartościowe przedmioty.
 
Przed świętami w sklepach/na targowiskach panuje większy ruch, ścisk co wykorzystują kieszonkowcy wyjmując z torebek portfele w których starsze osoby przechowują emeryturę/rentę wraz z dokumentami.
 
Poranne lub wieczorne wyjścia np. do Kościoła mogą być szczególnie niebezpieczne gdy droga jest nieoświetlona, nie ma chodnika i należy korzystać z lewego pobocza. Wówczas ważne jest noszenie odblasków aby dać się zauważyć kierowcy z większej odległości. Wtedy kierujący będzie miał szanse na wykonanie bezpiecznego manewru.
 
O tych kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa rozmawiano podczas wizyty w klubie seniora. Na zakończenie policjantka przekazała elementy odblaskowe.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony