Aktualności

Szedł drogą krajową nr 60 nie mając odblasków stwarzając zagrożenie dla siebie i kierowców

Data publikacji 30.11.2022

Pieszy po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym bez odblasków to niestety częste nagłówki artykułów o śmiertelnych wypadkach drogowych.

Wczoraj przed godz. 18:00 dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie pod działaniem alkoholu bez odblasków idącym od Zastawia droga krajową nr 60 w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. Na miejsce pojechali policjanci z ruchu drogowego. Faktycznie poza obszarem zabudowanym bez odblasków szedł 59-latek z gminy Wąsewo. Mężczyzna z uwagi na swój stan wskazujący na spożycie alkoholu zamiast kierować się w stronę domu obrał kierunek na Ostrów Mazowiecką. Jego piesza podróż bez odblasków nieoświetloną drogą krajową mogła skończyć się tragicznie. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem za brak obowiązkowego odblasku a dla jego bezpieczeństwa został dowieziony do miejsca zamieszkania.

Drogi krajowe nie są przeznaczone dla ruchu pieszych tym bardziej będących pod wpływem alkoholu i bez odblasków. Wówczas pieszy jest zagrożeniem dla siebie i kierowców. Wystarczy chwila gdy pieszy przewróci się na jezdnię i nieszczęście gotowe. Przypominamy wszystkim pieszym, że idąc lewym poboczem nieoświetlonej jezdni po zmierzchu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek posiadania odblasków. Ich brak jest igraniem ze śmiercią.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony