Aktualności

Ujęci na gorącym uczynku kradzieży elementów ogrodzenia

Data publikacji 15.11.2022

W środę wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał od właściciela posesji zgłoszenie o ujęciu na gorącym uczynku sprawców kradzieży elementów ogrodzenia. Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu.

W środę wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o ujęciu na gorącym uczynku sprawców kradzieży elementów ogrodzenia jednej z posesji w gminie Ostrów Mazowiecka. Dyżurny wysłał pilnie na miejsce policjantów. Tam mundurowi ustalili, że gdy na posesję przyjechał właściciel zauważył dwóch mężczyzn demontujących elementy ogrodzenia m.in. szlaban, słupki i pakujących je do forda transita. W rozmowie z nimi mężczyzna usłyszał, że demontaż ogrodzenia wykonywany jest na polecenie właściciela, wówczas „prawdziwy” właściciel wezwał Policję. Sprawcy 29-latek i 43-latek mieszkańcy woj. mazowieckiego zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, a skradzione mienie zwrócono właścicielom. Jeden z mężczyzn w trakcie przestępstwa kradzieży ubrany był w pomarańczowy uniform i kamizelkę z napisem kierowanie ruchem. Ich wypożyczone auto na dachu miało zamontowane oświetlenie, które wykorzystywane jest podczas zabezpieczenia robót drogowych.

Po zebraniu przez policjantów wszystkich dowodów 29-latek usłyszał 3 zarzuty kradzieży. Był on już wcześniej wielokrotnie karany m.in. za kradzieże, posiadanie środków odurzających oraz za oszustwo podawania się za osobę duchowną i odprawianie mszy św. Natomiast 43-latkowi postawiono zarzut kradzieży.

Za kradzież mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony