Aktualności

Wspólna odblaskowa akcja małkińskich dzielnicowych i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Data publikacji 15.11.2022

Małkińscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych UG w Małkini Górnej przeprowadzili wspólna akcję : "Bądź widoczny na drodze, noś odblaski" oraz "Powiedz Nie uzależnieniom!. Akcja była skierowana do mieszkańców gminy Małkinia Górna.

Wraz z rozpoczęciem listopada dni są coraz krótsze co wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa na drodze. Zanim uliczne lampy zaświecą na drodze panuje mrok a w okresie jesienno-zimowym nosimy raczej ciemniejszą odzież co wpływa na naszą widoczność gdy korzystamy z lewego pobocza jezdni pozbawionej chodnika. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy Małkinia Górna wczoraj dzielnicowi z komisariatu wspólnie z przedstawicielkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPZ) przekazywali opaski odblaskowe, kamizelki oraz ulotki informacyjne na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych oraz na temat walki z uzależnieniami.

Przekazywane odblaski i materiały zostały zasponsorowane przez małkiński komisariat oraz GKRPA przy UG w Małkini Górnej.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony