Aktualności

Świąteczny długi weekend

Data publikacji 10.11.2022

Przed nami kolejny świąteczny długi weekend, niech świętowanie odzyskania niepodległości nie skończy się przykrymi konsekwencjami gdy postanowimy kierować autem po wypiciu alkoholu.

Przed nami kolejny świąteczny weekend. Z pewnością będą osoby, które spędzą ten czas na rodzinnych spotkaniach lub w gronie znajomych. Podczas spotkań na stole może pojawić się alkohol. Jednak zanim wsiądziesz za kierownicę auta po wypiciu alkoholu i przekręcisz kluczyk w stacyjce zastanów się jak ta nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na Twoje dalsze życie i innych osób, które przypadkiem pojawią się na drodze. Jeżeli zaplanowałeś spotkanie towarzyskie z alkoholem zapewnij sobie kierowcę aby bezpiecznie wrócić do domu. Jeżeli nazajutrz nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości możesz go zbadać na Promilerze w recepcji ostrowskiej komendy. Badanie zajmie tylko chwilę i będziesz pewny czy możesz kierować autem.

Pamiętaj, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony