Aktualności

Ostrowscy policjanci jadąc na służbę zakończyli jazdę nietrzeźwego kierowcy z sądowym zakazem

Data publikacji 07.11.2022

Ostrowscy policjanci jeszcze przed rozpoczęciem służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, mężczyzna miał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za te dwa przestępstwa odpowie niebawem przed sądem.

W sobotę wieczorem trójka ostrowskich policjantów jechała na nocną służbę, gdy nagle przed ich pojazd  wyjechało audi z zerwanym lusterkiem bocznym. Agresywny styl jazdy wzbudził u policjantów podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci ruszyli za autem, kierowca próbował uciekać ulicami Ostrowi Mazowieckiej w kierunku pobliskiego lasu. Jednak auto odmówiło mężczyźnie posłuszeństwa wówczas policjanci zakończyli jazdę kierowcy wyciągając kluczyki ze stacyjki i poprosili dyżurnego ostrowskiej komendy o przysłanie wsparcia w postaci patrolu.

Na miejscu policjanci ustalili, że za kierownicą siedział 26-latek z powiatu ostrowskiego mający sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wskazało 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Młody kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie niebawem przed sądem. Zarówno kierowanie autem w stanie nietrzeźwości jaki i z sądowym zakazem jest przestępstwem, za to drugie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony