Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 25.10.2022

Jazda z nadmierną prędkością to nadal jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Celem Mazowieckiej Grupy SPEED jest eliminowanie z ruchu kierowców nie stosujących się do znaków drogowych oraz poruszających się z nadmierną prędkością.

W minionym tygodniu ostrowscy policjanci działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED ujawnili 78 kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość. Ponadto zostało zatrzymane jedno  prawo jazdy w związku z nadmiernym przekroczeniem prędkości na obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary.

Apelujemy  do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego oraz z należytą ostrożnością z uwagi na trudne warunki pogodowe które nie sprzyjają naszemu bezpieczeństwu. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość często prowadzi do tragicznych wypadków drogowych. Siadając za kierownicę należy pamiętać ,iż odpowiadamy za własne życie i zdrowie ale także na życie i zdrowie pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony